Back
Impact Score
50.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 565
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 92.4
- Spillestil
- Defensiv back
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
50.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
43.9/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Junnosuke Suzuki | 02Calvin Ramsay |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 50.7 | 43.9 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 10 |
| Kampe fra start | 5 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 565 | Bedste registrerede værdi: 835 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.84 | 6.74 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.11 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.59 | 1.40 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.43 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.43 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 30.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 44.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 55.8 | Bedste registrerede værdi: 65.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 23.3 | Bedste registrerede værdi: 44.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.32 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.71 | 34.60 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 31.70 | 28.67 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.66 | Bedste registrerede værdi: 4.20 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.96 | 0.54 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.96 | 0.54 |
| Afleveringspræcision | 81.9% | Bedste registrerede værdi: 82.9% |
| Præcision i lange afleveringer | 23.1% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 39.7 | Bedste registrerede værdi: 45.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.2 | 20.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 60.21 | 57.77 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.19 | 11.21 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 59.3 | Bedste registrerede værdi: 66.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.39 | 2.05 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.64 | Bedste registrerede værdi: 1.40 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.71 | 2.05 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.98 | Bedste registrerede værdi: 3.99 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 8.12 | 7.65 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 79.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 62.7% | 59.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.3 | 41.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.5 | 60.1 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 48.3 | 2.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 70.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 86.1 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 92.4 | 88.3 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 3.6 |
| Spillestil | Defensiv back | Ingen tydelig spillestil |
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)