Back
Impact Score
50.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 565
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 92.4
- Spillestil
- Defensiv back
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
50.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
For få data
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Junnosuke Suzuki | 02Lucas Lissens |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 50.7 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 5 | 2 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 565 | 121 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.84 | Bedste registrerede værdi: 6.85 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.59 | 1.49 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 1.49 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 55.8 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 23.3 | Ikke tilgængelig |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.32 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.71 | 29.01 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 31.70 | 26.78 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.66 | Bedste registrerede værdi: 4.46 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.96 | 0.74 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.96 | 0.74 |
| Afleveringspræcision | 81.9% | Bedste registrerede værdi: 92.3% |
| Præcision i lange afleveringer | 23.1% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 39.7 | Ikke tilgængelig |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 58.2 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 60.21 | 49.09 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.19 | Bedste registrerede værdi: 6.69 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 59.3 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.39 | Bedste registrerede værdi: 3.72 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.64 | Bedste registrerede værdi: 0.74 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.71 | 2.23 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.98 | 2.23 |
| Dueller pr. 90 | 8.12 | Bedste registrerede værdi: 9.67 |
| Vundne dueller | 62.7% | Bedste registrerede værdi: 69.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 47.3 | Ikke tilgængelig |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 73.5 | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 48.3 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 50.0 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for boldsikkerhed | 92.4 | For få data |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Defensiv back | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)