Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 531
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 71.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
49.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Kjell Wätjen | 02Gustav Fraulo |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 52.8 | 49.7 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Spillede minutter | 531 | Bedste registrerede værdi: 1,131 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.89 | 6.82 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.24 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 2.23 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.88 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 1.03 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.7% | 39.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 41.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 57.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.2 | 31.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 31.02 | Bedste registrerede værdi: 36.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.41 | Bedste registrerede værdi: 27.14 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.59 | 4.77 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.59 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.59 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 78.7% | 74.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 58.8% | 48.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 68.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.7 | 58.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.19 | Bedste registrerede værdi: 54.75 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.10 | 16.15 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 48.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.35 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.34 | Bedste registrerede værdi: 0.40 |
| Clearinger pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 0.95 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.07 | 3.66 |
| Dueller pr. 90 | 9.49 | Bedste registrerede værdi: 10.34 |
| Andel succesfulde tacklinger | 57.1% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 34.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.2 | Bedste registrerede værdi: 45.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 31.1 | 23.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 13.6 | Bedste registrerede værdi: 59.1 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 63.5 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 59.4 | 30.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 35.7 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 48.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 70.0 | 50.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ kant |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)