Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 531
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 71.9
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
52.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
56.9/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Kjell Wätjen | 02Stevie May |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 52.8 | Bedste registrerede værdi: 56.9 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 34 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 24 |
| Spillede minutter | 531 | Bedste registrerede værdi: 1,910 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.89 | 6.84 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 6 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.17 | 0.09 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.88 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.19 | 0.90 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.19 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Andel afslutninger på mål | 46.7% | Bedste registrerede værdi: 47.5% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 51.8% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 55.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 65.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.17 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 31.02 | 30.20 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.41 | 22.81 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.59 | 4.57 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.79 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 1.65 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 78.7% | 75.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 58.8% | 37.2% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 60.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.7 | 59.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.19 | Bedste registrerede værdi: 54.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.10 | 17.76 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 38.2 | Bedste registrerede værdi: 39.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.54 | 1.70 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.34 | Bedste registrerede værdi: 0.71 |
| Clearinger pr. 90 | 0.17 | Bedste registrerede værdi: 1.32 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.07 | 3.68 |
| Dueller pr. 90 | 9.49 | Bedste registrerede værdi: 11.31 |
| Andel succesfulde tacklinger | 57.1% | Bedste registrerede værdi: 80.7% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 41.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.2 | Bedste registrerede værdi: 63.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 31.1 | Bedste registrerede værdi: 47.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 13.6 | Bedste registrerede værdi: 46.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 62.2 |
| Score for defensiv aktivitet | 59.4 | Bedste registrerede værdi: 61.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 35.7 | 17.5 |
| Score for boldsikkerhed | 14.7 | Bedste registrerede værdi: 52.3 |
| Score for offensiv trussel | 70.0 | Bedste registrerede værdi: 82.9 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ kant |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)