Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,106
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 92.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
56.1/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Kristian Arnstad | 02Benjamin Tahirović |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 53.3 | Bedste registrerede værdi: 56.1 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 25 |
| Kampe fra start | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Spillede minutter | 1,106 | Bedste registrerede værdi: 1,200 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.81 |
| Gule kort | 5 | 5 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.08 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.50 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.41 | 0.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.45 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 27.8% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 38.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 47.6 | Bedste registrerede værdi: 53.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | 51.51 | Bedste registrerede værdi: 56.70 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 42.72 | Bedste registrerede værdi: 48.53 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.84 | Bedste registrerede værdi: 7.50 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.43 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.43 |
| Afleveringspræcision | 82.9% | Bedste registrerede værdi: 85.6% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 62.2% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 54.2 | Bedste registrerede værdi: 68.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.9 | Bedste registrerede værdi: 63.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 69.49 | Bedste registrerede værdi: 70.35 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.24 | Bedste registrerede værdi: 10.80 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 66.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.63 | Bedste registrerede værdi: 1.73 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.63 | 1.13 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.88 | Bedste registrerede værdi: 5.25 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.25 | 7.80 |
| Andel succesfulde tacklinger | 82.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 47.6% | Bedste registrerede værdi: 49.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.8 | 39.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.3 | 32.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 17.9 |
| Score for kreativ indflydelse | 63.0 | Bedste registrerede værdi: 68.5 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 41.1 | 35.9 |
| Score for defensiv pålidelighed | 92.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 13.0 | Bedste registrerede værdi: 65.0 |
| Score for offensiv trussel | 68.2 | Bedste registrerede værdi: 69.1 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Dyb distributør |
98 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)