Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,106
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 92.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Kristian Arnstad | 02Callum McCowatt |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 53.3 | 47.9 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,106 | 814 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.97 |
| Gule kort | 5 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.24 | Bedste registrerede værdi: 0.33 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 2.65 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.41 | Bedste registrerede værdi: 0.55 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 27.8% | 20.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 41.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.6 | 32.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 51.51 | 42.35 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.72 | 32.95 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.84 | 5.31 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.44 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.44 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 82.9% | 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 46.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.2 | 48.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.9 | Bedste registrerede værdi: 63.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 69.49 | 60.81 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.24 | 16.36 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 44.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.63 | 1.44 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.63 | 1.11 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.88 | 4.64 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.11 |
| Dueller pr. 90 | 10.25 | Bedste registrerede værdi: 10.50 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 82.3% | 72.7% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 47.6% | 40.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 48.8 | Bedste registrerede værdi: 65.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.3 | 39.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 40.9 |
| Score for kreativ indflydelse | 63.0 | Bedste registrerede værdi: 65.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 41.1 | Bedste registrerede værdi: 90.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 92.1 | 50.0 |
| Score for boldsikkerhed | 13.0 | Bedste registrerede værdi: 38.2 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 68.2 | 36.7 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ kantspiller |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)