Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,106
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 92.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
60.5/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Kristian Arnstad | 02Liam Polworth |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 53.3 | Bedste registrerede værdi: 60.5 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 29 |
| Kampe fra start | 12 | Bedste registrerede værdi: 20 |
| Spillede minutter | 1,106 | Bedste registrerede værdi: 1,649 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.78 |
| Gule kort | 5 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.11 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 0.65 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.41 | 0.16 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.65 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 27.8% | 25.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 52.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 31.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 47.6 | Bedste registrerede værdi: 64.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.05 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 51.51 | 45.52 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.72 | 36.79 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.84 | Bedste registrerede værdi: 8.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 1.15 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.71 | 0.98 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 82.9% | 80.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 47.1% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 54.2 | Bedste registrerede værdi: 71.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.9 | Bedste registrerede værdi: 65.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 69.49 | 61.78 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.24 | Bedste registrerede værdi: 14.14 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 47.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.63 | Bedste registrerede værdi: 2.24 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 0.93 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.63 | 1.47 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.88 | Bedste registrerede værdi: 5.68 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.25 | 9.44 |
| Andel succesfulde tacklinger | 82.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 47.6% | Bedste registrerede værdi: 48.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 48.8 | Bedste registrerede værdi: 58.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.3 | 47.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 63.0 | Bedste registrerede værdi: 72.5 |
| Score for defensiv aktivitet | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 92.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 13.0 | Bedste registrerede værdi: 41.3 |
| Score for offensiv trussel | 68.2 | Bedste registrerede værdi: 73.5 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ midtbanespiller |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)