Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,106
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 92.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
53.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
64.5/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Kristian Arnstad | 02Mark Brink |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 53.3 | Bedste registrerede værdi: 64.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,106 | 725 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 7.01 | Bedste registrerede værdi: 7.02 |
| Gule kort | 5 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 0.87 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.41 | 0.37 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.33 | 0.12 |
| Andel afslutninger på mål | 27.8% | Bedste registrerede værdi: 42.9% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 40.0% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 41.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.6 | 12.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.37 |
| Afleveringer pr. 90 | 51.51 | Bedste registrerede værdi: 63.19 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 42.72 | Bedste registrerede værdi: 54.37 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.84 | Bedste registrerede værdi: 8.69 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.71 | Bedste registrerede værdi: 1.99 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.71 | Bedste registrerede værdi: 1.99 |
| Afleveringspræcision | 82.9% | Bedste registrerede værdi: 86.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 54.2 | Bedste registrerede værdi: 70.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 57.9 | Bedste registrerede værdi: 84.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 69.49 | Bedste registrerede værdi: 76.59 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.24 | Bedste registrerede værdi: 13.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 52.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.63 | Bedste registrerede værdi: 2.23 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.81 | Bedste registrerede værdi: 0.99 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.63 | 0.99 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.88 | Bedste registrerede værdi: 5.09 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.25 | 6.46 |
| Andel succesfulde tacklinger | 82.3% | Bedste registrerede værdi: 83.3% |
| Vundne dueller | 47.6% | Bedste registrerede værdi: 51.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.8 | 46.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.3 | 62.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 63.0 | Bedste registrerede værdi: 75.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 37.5 | 26.9 |
| Score for defensiv pålidelighed | 92.1 | Bedste registrerede værdi: 94.4 |
| Score for boldsikkerhed | 13.0 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 68.2 | 50.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ midtbanespiller |
99 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)