Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
- Kampe
- 11
- Minutter
- 849
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 87.5
- Spillestil
- Boldvindende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
50.8/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Laurits Pedersen | 02Lukas Lerager |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 52.7 | 50.8 |
| Kampe | 11 | Bedste registrerede værdi: 17 |
| Kampe fra start | 11 | Bedste registrerede værdi: 14 |
| Spillede minutter | 849 | Bedste registrerede værdi: 1,188 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.83 | 6.83 |
| Gule kort | 4 | 4 |
| Røde kort | 1 | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.11 | 0.08 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.21 | Bedste registrerede værdi: 0.91 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.11 | 0.08 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.11 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 8.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 44.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 31.4 | 18.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 36.2 | 24.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.21 | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | 42.83 | Bedste registrerede værdi: 50.53 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 34.45 | Bedste registrerede værdi: 42.58 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.15 | Bedste registrerede værdi: 6.52 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.27 | 0.98 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.27 | 0.83 |
| Afleveringspræcision | 80.5% | Bedste registrerede værdi: 84.3% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 51.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 36.3 | Bedste registrerede værdi: 51.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 57.3 | 43.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 57.77 | Bedste registrerede værdi: 63.11 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.54 | 9.85 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 44.6 | Bedste registrerede værdi: 56.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.29 | 2.65 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.91 | 1.29 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.82 | 1.67 |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.29 | Bedste registrerede værdi: 4.62 |
| Dueller pr. 90 | 9.33 | Bedste registrerede værdi: 10.61 |
| Andel succesfulde tacklinger | 51.7% | Bedste registrerede værdi: 67.7% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 56.8% | 50.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.4 | 53.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 48.6 | Bedste registrerede værdi: 49.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 54.4 | 35.2 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 87.5 | 42.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | 13.2 | Bedste registrerede værdi: 14.7 |
| Score for boldsikkerhed | 57.4 | Bedste registrerede værdi: 61.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 21.4 |
| Spillestil | Boldvindende midtbanespiller | Ingen tydelig spillestil |
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)