Offensiv midtbanespiller
Impact Score
32.0/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 881
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 50.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
32.0/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
51.6/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Lucas Riisgaard | 02Norman Campbell |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 32.0 | Bedste registrerede værdi: 51.6 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 16 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 10 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 881 | 777 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.77 | Bedste registrerede værdi: 6.78 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.23 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.63 | Bedste registrerede værdi: 2.32 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 1.04 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.43 | Bedste registrerede værdi: 2.08 |
| Andel afslutninger på mål | 43.8% | Bedste registrerede værdi: 45.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 42.4% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 42.1 | Bedste registrerede værdi: 61.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 36.3 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.23 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 20.84 | 19.34 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.45 | 15.52 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.81 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 1.16 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.12 | Bedste registrerede værdi: 1.16 |
| Afleveringspræcision | 78.9% | Bedste registrerede værdi: 80.2% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 16.7 | Bedste registrerede værdi: 26.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 28.3 | Bedste registrerede værdi: 56.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 38.92 | Bedste registrerede værdi: 39.03 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.79 | Bedste registrerede værdi: 13.09 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 36.3 | Bedste registrerede værdi: 43.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.92 | Bedste registrerede værdi: 1.04 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.58 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.41 | 0.35 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.86 | Bedste registrerede værdi: 3.71 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.12 |
| Dueller pr. 90 | 8.68 | Bedste registrerede værdi: 10.31 |
| Andel succesfulde tacklinger | 77.8% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 41.2% | 38.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 14.8 | Bedste registrerede værdi: 31.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.9 | 32.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
| Score for kreativ indflydelse | 21.9 | Bedste registrerede værdi: 42.3 |
| Score for defensiv aktivitet | 3.1 | Bedste registrerede værdi: 22.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 30.6 |
| Score for boldsikkerhed | 20.6 | Bedste registrerede værdi: 46.1 |
| Score for offensiv trussel | 23.3 | Bedste registrerede værdi: 44.6 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)