Offensiv midtbanespiller
Impact Score
32.0/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 881
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 50.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
32.0/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
33.8/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Lucas Riisgaard | 02Tawanda Jethro Maswanhise |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 32.0 | Bedste registrerede værdi: 33.8 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | 10 | 10 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 881 | 824 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.77 | 6.64 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.63 | Bedste registrerede værdi: 2.84 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.72 | Bedste registrerede værdi: 0.87 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.43 | 0.76 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 43.8% | 30.8% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 42.4% | 38.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 42.1 | Bedste registrerede værdi: 54.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 36.3 | 28.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 20.84 | 14.31 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.45 | 10.59 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.66 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.98 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.12 | 0.98 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 78.9% | 74.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 66.7% | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 16.7 | 12.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 28.3 | Bedste registrerede værdi: 37.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.92 | 31.78 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.79 | Bedste registrerede værdi: 9.72 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 36.3 | Bedste registrerede værdi: 39.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.92 | Bedste registrerede værdi: 1.42 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.55 |
| Clearinger pr. 90 | 0.41 | Bedste registrerede værdi: 0.76 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.86 | 2.29 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 8.68 | 7.97 |
| Andel succesfulde tacklinger | 77.8% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 41.2% | Bedste registrerede værdi: 43.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 14.8 | Bedste registrerede værdi: 39.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.9 | 22.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 40.9 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 21.9 | 10.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 3.1 | Bedste registrerede værdi: 21.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 20.6 | Bedste registrerede værdi: 41.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 23.3 | 2.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Indadgående kant |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)