Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 604
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 95.5
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Emil Madsen | 02Dan Neil |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 40.5 | Bedste registrerede værdi: 45.6 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 9 |
| Kampe fra start | 8 | 8 |
| Spillede minutter | 604 | Bedste registrerede værdi: 726 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.99 | 6.90 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 | 0.99 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.37 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 0.74 |
| Andel afslutninger på mål | 29.4% | Bedste registrerede værdi: 37.5% |
| Andel succesfulde driblinger | 37.5% | Bedste registrerede værdi: 54.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.2 | 56.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 40.1 | Bedste registrerede værdi: 64.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.30 | 0.12 |
| Afleveringer pr. 90 | 36.21 | Bedste registrerede værdi: 46.36 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 29.35 | Bedste registrerede værdi: 39.17 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.73 | Bedste registrerede værdi: 8.31 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.12 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.12 |
| Afleveringspræcision | 81.1% | Bedste registrerede værdi: 84.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 62.5% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.8 | Bedste registrerede værdi: 53.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 85.3 | 61.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 50.36 | Bedste registrerede værdi: 60.99 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.83 | 10.91 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 48.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 | 2.48 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.75 | Bedste registrerede værdi: 1.12 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.50 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.98 | 2.98 |
| Dueller pr. 90 | 9.83 | Bedste registrerede værdi: 10.54 |
| Andel succesfulde tacklinger | 75.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 51.5% | 50.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 32.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.9 | 45.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 76.1 | 55.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 23.2 | 5.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 44.7 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 31.5 | Bedste registrerede værdi: 42.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 95.5 | 62.5 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Kreativ midtbanespiller |
66 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)