Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 604
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 95.5
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
40.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
For få data
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Emil Madsen | 02Mohamed Diomandé |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 40.5 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 8 | 1 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 604 | 134 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.99 | 6.77 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 2.53 | Bedste registrerede værdi: 2.69 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.67 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 1.34 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 29.4% | 25.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 37.5% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 81.2 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 40.1 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 36.21 | Bedste registrerede værdi: 38.28 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 29.35 | Bedste registrerede værdi: 34.25 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.73 | 3.36 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.94 | Bedste registrerede værdi: 2.01 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.94 | Bedste registrerede værdi: 2.01 |
| Afleveringspræcision | 81.1% | Bedste registrerede værdi: 89.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 62.5% | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 20.8 | Ikke tilgængelig |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 85.3 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 50.36 | Bedste registrerede værdi: 65.15 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.83 | 14.78 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 37.5 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.53 | 1.34 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.67 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.75 | 0.67 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.98 | Bedste registrerede værdi: 5.37 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.83 | 9.40 |
| Andel succesfulde tacklinger | 75.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 51.5% | 42.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 30.4 | Ikke tilgængelig |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 59.9 | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 76.1 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 23.2 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | 44.7 | For få data |
| Score for boldsikkerhed | 31.5 | For få data |
| Score for offensiv trussel | 95.5 | For få data |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)