Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,168
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 90.7
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
52.3/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Mads Larsen | 02Allan Campbell |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 65.1 | 52.3 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,168 | 816 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.79 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 0.54 | Bedste registrerede værdi: 0.55 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.39 | Bedste registrerede værdi: 0.77 |
| Andel afslutninger på mål | 14.3% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 70.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 10.8 | Bedste registrerede værdi: 15.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 32.9 | Bedste registrerede værdi: 70.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 62.72 | 42.13 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 56.17 | 36.62 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.01 | Bedste registrerede værdi: 6.62 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.77 | 0.66 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.77 | 0.55 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 89.6% | 86.9% |
| Præcision i lange afleveringer | 46.5% | Bedste registrerede værdi: 60.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.0 | 60.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 21.4 | Bedste registrerede værdi: 39.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 75.90 | 57.46 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.86 | 9.04 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 80.4 | 69.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.31 | Bedste registrerede værdi: 3.20 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.16 | 0.99 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.00 | 0.99 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.01 | 4.74 |
| Dueller pr. 90 | 6.55 | Bedste registrerede værdi: 10.92 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 73.1% | 57.1% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 62.4% | 56.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 75.9 | 45.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.8 | 46.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 19.6 | Bedste registrerede værdi: 44.6 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 83.9 | 45.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 86.8 | 43.2 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 90.7 | 84.3 |
| Score for offensiv trussel | 13.6 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
95 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)