Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,168
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 90.7
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Rolle ikke fastlagt
Impact Score
For få data
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Larsen | 02Tochi Chukwuani |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 65.1 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 6 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 0 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,168 | 63 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.66 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 1.43 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.54 | Bedste registrerede værdi: 1.43 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 1.43 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.39 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | 14.3% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 10.8 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 32.9 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 62.72 | 50.00 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 56.17 | 40.00 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.01 | Bedste registrerede værdi: 8.57 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.77 | Ikke tilgængelig |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.77 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 89.6% | 80.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 46.5% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 72.0 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 21.4 | Ikke relevant |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 75.90 | 70.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.86 | 15.71 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 80.4 | Ikke relevant |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.31 | 1.43 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.16 | 1.43 |
| Clearinger pr. 90 | 2.00 | Ikke tilgængelig |
| Bolderobringer pr. 90 | 6.01 | Bedste registrerede værdi: 8.57 |
| Dueller pr. 90 | 6.55 | Bedste registrerede værdi: 21.43 |
| Andel succesfulde tacklinger | 73.1% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 62.4% | 46.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 75.9 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 50.8 | Ikke relevant |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | Ikke tilgængelig |
| Score for kreativ indflydelse | 19.6 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv aktivitet | 83.9 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv pålidelighed | 86.8 | Ikke tilgængelig |
| Score for boldsikkerhed | 90.7 | Ikke tilgængelig |
| Score for offensiv trussel | 13.6 | Ikke tilgængelig |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)