Central midtbanespiller
Impact Score
29.2/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 765
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 75.0
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
29.2/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
32.4/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mads Søndergaard | 02Asker Beck |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 32.4 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 10 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 765 | Bedste registrerede værdi: 1,014 |
| Mål | 3 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.87 | Bedste registrerede værdi: 6.98 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.35 | 0.27 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.47 | 2.04 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.71 | 0.62 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.24 | Bedste registrerede værdi: 0.98 |
| Andel afslutninger på mål | 28.6% | Bedste registrerede værdi: 30.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 28.6% | Bedste registrerede værdi: 44.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.7 | 65.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 33.0 | Bedste registrerede værdi: 37.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.24 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 29.18 | Bedste registrerede værdi: 38.17 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 23.18 | Bedste registrerede værdi: 32.13 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.76 | Bedste registrerede værdi: 4.26 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.24 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.24 |
| Afleveringspræcision | 79.4% | Bedste registrerede værdi: 84.2% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 69.2% | 68.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 9.0 | Bedste registrerede værdi: 21.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 37.4 | Bedste registrerede værdi: 51.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 45.88 | Bedste registrerede værdi: 55.21 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 10.12 | 12.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 26.9 | Bedste registrerede værdi: 34.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.29 | Bedste registrerede værdi: 2.04 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.06 | 0.53 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.88 | 1.15 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.24 | 3.55 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.88 | 8.70 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 52.6% |
| Vundne dueller | 40.5% | Bedste registrerede værdi: 51.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 40.4 | 25.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 46.2 | 35.2 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 75.0 | 25.0 |
| Score for kreativ indflydelse | 5.0 | Bedste registrerede værdi: 35.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 57.7 | 19.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 16.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 26.9 | 19.2 |
| Score for offensiv trussel | 7.1 | Bedste registrerede værdi: 35.7 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
82 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)