Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.7/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 927
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 94.4
- Spillestil
- Boldbesiddende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.1/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Magnus Knudsen | 02Mads Larsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 55.7 | Bedste registrerede værdi: 65.1 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 10 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Spillede minutter | 927 | Bedste registrerede værdi: 1,168 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.92 | Bedste registrerede værdi: 7.01 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 0.39 | Bedste registrerede værdi: 0.54 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.19 | 0.08 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.78 | 0.39 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 14.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 31.4 | 10.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 79.3 | 32.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.10 | 0.08 |
| Afleveringer pr. 90 | 49.22 | Bedste registrerede værdi: 62.72 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 43.88 | Bedste registrerede værdi: 56.17 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.83 | Bedste registrerede værdi: 6.01 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.77 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.77 |
| Afleveringspræcision | 89.1% | Bedste registrerede værdi: 89.6% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 59.4% | 46.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 62.5 | Bedste registrerede værdi: 72.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 18.0 | Bedste registrerede værdi: 21.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 63.50 | Bedste registrerede værdi: 75.90 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 7.96 | 8.86 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 74.4 | Bedste registrerede værdi: 80.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.11 | 2.31 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.87 | Bedste registrerede værdi: 2.16 |
| Clearinger pr. 90 | 1.36 | Bedste registrerede værdi: 2.00 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.27 | Bedste registrerede værdi: 6.01 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.29 | 6.55 |
| Andel succesfulde tacklinger | 65.6% | Bedste registrerede værdi: 73.1% |
| Vundne dueller | 55.7% | Bedste registrerede værdi: 62.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 52.2 | Bedste registrerede værdi: 75.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 57.0 | 50.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 10.9 | Bedste registrerede værdi: 19.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 55.4 | Bedste registrerede værdi: 83.9 |
| Score for defensiv pålidelighed | 34.2 | Bedste registrerede værdi: 86.8 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 94.4 | 90.7 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 13.6 |
| Spillestil | Boldbesiddende midtbanespiller | Ingen tydelig spillestil |
96 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)