Back
Impact Score
51.9/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,093
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 67.7
- Spillestil
- Offensiv back
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
51.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
35.7/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Marcus McCoy | 02Drey Wright |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 51.9 | 35.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 11 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,093 | 907 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.76 | 6.73 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.15 | 0.60 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.58 | 0.20 |
| Andel afslutninger på mål | 14.3% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 33.3% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 37.0 | Bedste registrerede værdi: 49.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.3 | 30.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 41.83 | 33.14 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 34.67 | 23.22 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.92 | 6.85 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.58 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 82.9% | 70.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 41.3% | Bedste registrerede værdi: 42.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.2 | 24.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 7.7 | Bedste registrerede værdi: 27.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 69.50 | 53.88 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.33 | 15.08 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.5 | 24.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.06 | 1.19 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.15 | Bedste registrerede værdi: 1.39 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.46 | 3.27 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.53 | Bedste registrerede værdi: 5.16 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 0.08 | 0.20 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.54 | 6.35 |
| Andel succesfulde tacklinger | 73.9% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 55.5% | Bedste registrerede værdi: 57.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.6 | 55.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 60.8 | 38.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 8.3 | Bedste registrerede værdi: 22.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 65.2 | Bedste registrerede værdi: 65.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 67.7 | 41.7 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 40.9 | 18.3 |
| Score for offensiv trussel | 30.6 | For få data |
| Spillestil | Offensiv back | Ingen tydelig spillestil |
83 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)