Central midtbanespiller
Impact Score
64.5/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 725
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 94.4
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
64.5/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
65.0/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mark Brink | 02Callum McGregor |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 64.5 | Bedste registrerede værdi: 65.0 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 11 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 725 | Bedste registrerede værdi: 960 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 3 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 7.02 | Bedste registrerede værdi: 7.15 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.12 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 0.87 | Bedste registrerede værdi: 1.59 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.37 | 0.28 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.12 | Bedste registrerede værdi: 0.56 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 42.9% | 17.6% |
| Andel succesfulde driblinger | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.5 | Bedste registrerede værdi: 43.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 12.8 | Bedste registrerede værdi: 53.2 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.37 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 63.19 | Bedste registrerede værdi: 71.53 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 54.37 | Bedste registrerede værdi: 66.28 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 8.69 | 7.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.99 | 0.94 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.99 | 0.94 |
| Afleveringspræcision | 86.1% | Bedste registrerede værdi: 92.7% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 47.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 70.5 | Bedste registrerede værdi: 83.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 84.4 | 55.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 76.59 | Bedste registrerede værdi: 84.19 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.16 | Bedste registrerede værdi: 7.41 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 52.6 | Bedste registrerede værdi: 91.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.23 | 1.88 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.99 | Bedste registrerede værdi: 1.22 |
| Clearinger pr. 90 | 0.99 | Bedste registrerede værdi: 1.31 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.09 | Bedste registrerede værdi: 5.16 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.09 |
| Dueller pr. 90 | 6.46 | Bedste registrerede værdi: 6.94 |
| Andel succesfulde tacklinger | 83.3% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 51.9% | Bedste registrerede værdi: 58.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 46.2 | Bedste registrerede værdi: 54.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 62.3 | 41.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 75.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 26.9 | Bedste registrerede værdi: 41.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 94.4 | 87.5 |
| Score for boldsikkerhed | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 90.7 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 45.8 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Boldbesiddende midtbanespiller |
83 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)