Back
Impact Score
56.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 439
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 89.4
- Spillestil
- Bred distributør
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
56.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
45.1/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mats Köhlert | 02Jacob Andersen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 56.4 | 45.1 |
| Kampe | 7 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 6 | 6 |
| Spillede minutter | 439 | Bedste registrerede værdi: 597 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.80 | 6.60 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 0.41 | Bedste registrerede værdi: 0.75 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.21 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.15 |
| Andel afslutninger på mål | 50.0% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | Ikke tilgængelig | 20.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 46.6 | 45.6 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 16.7 | Bedste registrerede værdi: 24.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.21 | 0.15 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 53.10 | 47.64 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 48.38 | 40.70 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.33 | 4.07 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 1.36 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 1.36 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 91.1% | 85.4% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 20.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.9 | 65.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.3 | 49.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 79.13 | 68.89 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.10 | 14.17 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 88.7 | 61.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.64 | Bedste registrerede værdi: 2.26 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.41 | Bedste registrerede værdi: 0.60 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.46 | 1.51 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.31 | 3.17 |
| Dueller pr. 90 | 6.97 | Bedste registrerede værdi: 9.80 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 35.3% | Bedste registrerede værdi: 47.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.9 | 27.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 43.2 | Bedste registrerede værdi: 45.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 61.7 | 51.7 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 22.7 | 10.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 89.4 | 68.2 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Bred distributør | Ingen tydelig spillestil |
93 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)