Kant
Impact Score
56.1/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,069
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 95.2
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
56.1/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
49.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Mike Themsen | 02Gustav Fraulo |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 56.1 | 49.7 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 13 | 13 |
| Spillede minutter | 1,069 | Bedste registrerede værdi: 1,131 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 4 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.30 | 6.82 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.34 | 0.24 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 2.23 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.09 | 0.88 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.26 | 1.03 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 46.4% | 39.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 44.1% | 41.9% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 78.5 | 57.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.3 | 31.7 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 32.83 | Bedste registrerede værdi: 36.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 24.84 | Bedste registrerede værdi: 27.14 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 4.71 | Bedste registrerede værdi: 4.77 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.59 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.94 | 1.59 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 75.6% | 74.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 44.4% | Bedste registrerede værdi: 48.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 68.2 | 68.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 47.2 | Bedste registrerede værdi: 58.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.43 | 54.75 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 18.02 | Bedste registrerede værdi: 16.15 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 51.6 | 48.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 1.35 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.18 | 0.40 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.18 | 0.95 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.21 | 3.66 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 10.19 | Bedste registrerede værdi: 10.34 |
| Andel succesfulde tacklinger | 81.5% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 48.8% | 34.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 72.0 | 45.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.7 | 23.4 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 68.2 | 59.1 |
| Score for kreativ indflydelse | 59.6 | Bedste registrerede værdi: 63.5 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 95.2 | 30.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 64.3 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 48.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 84.8 | 50.0 |
| Spillestil | Kreativ kant | Kreativ kant |
94 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)