Offensiv midtbanespiller
Impact Score
72.2/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 1,055
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 96.7
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
72.2/ 100
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
64.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Mohamed Elyounoussi | 02Min-su Kim |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 72.2 | 64.4 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 12 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,055 | 650 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 7 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.66 | 7.10 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.60 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 2.82 | Bedste registrerede værdi: 4.02 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.11 | Bedste registrerede værdi: 1.38 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.88 | Bedste registrerede værdi: 2.22 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 39.4% | 34.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 52.4% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 83.5 | 65.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 63.7 | Bedste registrerede værdi: 63.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.17 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 34.72 | 28.52 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 28.75 | 23.82 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.82 | 2.63 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.07 | 2.63 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.07 | 2.49 |
| Afleveringspræcision | 82.8% | Bedste registrerede værdi: 83.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 66.7% | 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 57.8 | 45.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 87.4 | Bedste registrerede værdi: 87.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 58.18 | 52.89 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 15.36 | Bedste registrerede værdi: 14.40 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 54.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.28 | 1.11 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.51 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.60 | 0.14 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.01 | Bedste registrerede værdi: 4.43 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.00 | 10.94 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 75.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 48.8% | 44.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 42.5 | Bedste registrerede værdi: 47.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 61.8 | 41.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 52.6% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 86.4 | Ikke offentliggjort |
| Score for kreativ indflydelse | 78.1 | Bedste registrerede værdi: 78.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 28.1 | Bedste registrerede værdi: 38.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 67.7 | 25.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 96.7 | 75.0 |
| Spillestil | Kreativ kant | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)