Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 577
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 92.9
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
54.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Nicklas Røjkjær | 02Joe Rothwell |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 64.0 | 54.9 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 8 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 6 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 577 | 412 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.98 | 6.85 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.03 | 1.31 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.78 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.78 | Bedste registrerede værdi: 0.87 |
| Andel afslutninger på mål | 38.5% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | 55.6% | Bedste registrerede værdi: 80.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 69.7 | 68.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 57.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.31 | 0.22 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 59.58 | 54.83 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 53.66 | 49.15 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.71 | Bedste registrerede værdi: 8.30 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.34 | 1.53 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.18 | 1.53 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 90.0% | 89.6% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 68.0 | Bedste registrerede værdi: 81.9 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 89.1 | 84.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 78.46 | 68.59 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.10 | Bedste registrerede værdi: 9.61 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 68.0 | Bedste registrerede værdi: 82.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.34 | 1.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.78 | Bedste registrerede værdi: 1.75 |
| Clearinger pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.66 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.52 | 4.37 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.67 | 7.43 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 48.4% | 47.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 36.2 | 33.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.0 | 18.1 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 85.0 | Bedste registrerede værdi: 94.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 48.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | 61.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 92.9 |
| Score for offensiv trussel | 92.9 | For få data |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Kreativ midtbanespiller |
96 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)