Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 577
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 92.9
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
64.5/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Nicklas Røjkjær | 02Mark Brink |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 64.0 | Bedste registrerede værdi: 64.5 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Kampe fra start | 6 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 577 | Bedste registrerede værdi: 725 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 2 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.98 | Bedste registrerede værdi: 7.02 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.16 | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.03 | 0.87 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.78 | 0.37 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.78 | 0.12 |
| Andel afslutninger på mål | 38.5% | Bedste registrerede værdi: 42.9% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 55.6% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 69.7 | 41.5 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 12.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.31 | Bedste registrerede værdi: 0.37 |
| Afleveringer pr. 90 | 59.58 | Bedste registrerede værdi: 63.19 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 53.66 | Bedste registrerede værdi: 54.37 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 6.71 | Bedste registrerede værdi: 8.69 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.34 | 1.99 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.18 | 1.99 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 90.0% | 86.1% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 68.0 | Bedste registrerede værdi: 70.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 89.1 | 84.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 78.46 | 76.59 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 13.10 | 13.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.0 | 52.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.34 | 2.23 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.78 | Bedste registrerede værdi: 0.99 |
| Clearinger pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.99 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.52 | Bedste registrerede værdi: 5.09 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.67 | 6.46 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Bedste registrerede værdi: 83.3% |
| Vundne dueller | 48.4% | Bedste registrerede værdi: 51.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 36.2 | Bedste registrerede værdi: 46.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 56.0 | Bedste registrerede værdi: 62.3 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 85.0 | 75.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 34.6 | 26.9 |
| Score for defensiv pålidelighed | 61.1 | Bedste registrerede værdi: 94.4 |
| Score for boldsikkerhed | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 50.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 92.9 | 50.0 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Kreativ midtbanespiller |
94 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)