Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 577
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 92.9
- Spillestil
- Kreativ midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Nicklas Røjkjær | 02Mika Baur |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 64.0 | 54.9 |
| Kampe | 10 | 10 |
| Kampe fra start | 6 | Bedste registrerede værdi: 9 |
| Spillede minutter | 577 | Bedste registrerede værdi: 814 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.98 | Bedste registrerede værdi: 7.39 |
| Gule kort | 2 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.03 | 1.66 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.78 | Bedste registrerede værdi: 1.11 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.78 | 0.55 |
| Andel afslutninger på mål | 38.5% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 55.6% | 41.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 69.7 | Bedste registrerede værdi: 80.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 34.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.31 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 59.58 | 51.08 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 53.66 | 45.66 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.71 | 5.97 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.34 | 2.21 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.18 | 2.10 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 90.0% | 89.4% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 76.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.0 | 59.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 89.1 | Bedste registrerede værdi: 98.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 78.46 | 71.98 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 13.10 | 13.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 68.0 | 59.5 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.34 | Bedste registrerede værdi: 3.43 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.78 | Bedste registrerede værdi: 1.22 |
| Clearinger pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 1.22 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.52 | 3.65 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.16 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.67 | Bedste registrerede værdi: 10.72 |
| Andel succesfulde tacklinger | 80.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 48.4% | Bedste registrerede værdi: 49.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 36.2 | Bedste registrerede værdi: 41.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.0 | 45.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 85.0 | Bedste registrerede værdi: 85.3 |
| Score for defensiv aktivitet | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 48.3 |
| Score for defensiv pålidelighed | 61.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 34.6 | Bedste registrerede værdi: 64.8 |
| Score for offensiv trussel | 92.9 | Bedste registrerede værdi: 95.8 |
| Spillestil | Kreativ midtbanespiller | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)