Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 7
- Minutter
- 599
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 67.9
- Spillestil
- Direkte angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
58.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
Ikke offentliggjort
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Osaze De Rosario | 02Franculino |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 58.0 | Ikke offentliggjort |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 7 | 4 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 599 | 270 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.04 | 6.60 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.45 | 0.33 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.61 | 1.33 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.33 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.65 | 0.67 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 33.3% | 25.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 47.8% | 22.2% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 58.3 | 16.9 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.5 | 22.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 13.52 | Bedste registrerede værdi: 17.33 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.27 | 11.00 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 3.00 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.33 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.90 | Bedste registrerede værdi: 1.33 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.3% | 63.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.1 | 43.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 56.9 | Bedste registrerede værdi: 59.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 33.51 | Bedste registrerede værdi: 35.33 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.92 | 16.33 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.7 | 30.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.60 | Bedste registrerede værdi: 1.00 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.30 | Ikke tilgængelig |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.67 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 4.00 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 15.33 | 12.33 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 37.3% | 29.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 50.2 | Bedste registrerede værdi: 65.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 28.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 34.4 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 34.2 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 48.1 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 67.9 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 53.1 | For få data |
| Spillestil | Direkte angriber | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)