Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 387
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 13.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
25.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
For få data
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Oskar Fenger | 02Simon Murray |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 25.9 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 5 | 2 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 387 | 125 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.62 | 6.55 |
| Gule kort | 1 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.47 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.16 | 0.72 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 0.72 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.47 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 100.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 33.3% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 33.6 | Ikke tilgængelig |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 26.8 | Ikke tilgængelig |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.23 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 10.70 | Bedste registrerede værdi: 14.40 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 6.98 | Bedste registrerede værdi: 11.52 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.23 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Afleveringspræcision | 65.2% | Bedste registrerede værdi: 80.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 33.3% | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 10.9 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 21.5 | Ikke tilgængelig |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 28.14 | 21.60 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 10.47 | Bedste registrerede værdi: 5.76 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 26.3 | Ikke tilgængelig |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 0.72 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.40 | 0.72 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.40 | Bedste registrerede værdi: 4.32 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.47 | 8.64 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 100.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 35.6% | 33.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 42.7 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 23.1 | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 7.9 | For få data |
| Score for defensiv aktivitet | 13.5 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)