Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 704
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 96.4
- Spillestil
- Kombinerende angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
50.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Rami Al Hajj | 02Jardell Kanga |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 54.7 | 50.4 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 3 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 704 | 408 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.94 | 6.57 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.22 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.28 | 1.10 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.26 | 0.22 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.05 | 1.10 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 55.2% | 35.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 3.9 | Bedste registrerede værdi: 6.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 80.6 | 60.4 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 47.56 | 33.75 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 40.91 | 29.78 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.63 | 3.97 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 1.76 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 1.76 |
| Afleveringspræcision | 86.0% | Bedste registrerede værdi: 88.2% |
| Præcision i lange afleveringer | 62.5% | Bedste registrerede værdi: 80.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 98.1 | 96.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 94.2 | 83.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 68.52 | 49.41 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.96 | Bedste registrerede værdi: 13.46 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 70.7 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.53 | 0.88 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.44 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.64 | 0.22 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.96 | 1.99 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.89 | 9.93 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 100.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.8% | 31.1% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.2 | 41.7 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.5 | 58.0 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 100.0% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 92.1 | 83.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 94.2 | 23.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 96.4 | 85.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 84.4 | 65.6 |
| Spillestil | Kombinerende angriber | Kombinerende angriber |
91 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)