Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 704
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 96.4
- Spillestil
- Kombinerende angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
54.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Rolle ikke fastlagt
Impact Score
For få data
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Rami Al Hajj | 02Roland Idowu |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 54.7 | For få data |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 2 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 0 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 704 | 21 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.94 | Bedste registrerede værdi: 6.95 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.13 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 1.28 | Bedste registrerede værdi: 12.86 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.26 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 2.05 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 55.2% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 3.9 | Ikke relevant |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 80.6 | Ikke relevant |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 4.29 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 47.56 | 34.29 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 40.91 | 21.43 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.63 | 4.29 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 2.30 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Skabte chancer pr. 90 | 2.30 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 86.0% | 62.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 62.5% | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 98.1 | Ikke relevant |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 94.2 | Ikke relevant |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 68.52 | Bedste registrerede værdi: 90.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 14.96 | 30.00 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 71.2 | Ikke relevant |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.53 | Bedste registrerede værdi: 17.14 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.64 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Clearinger pr. 90 | 0.64 | Ikke tilgængelig |
| Bolderobringer pr. 90 | 3.96 | Bedste registrerede værdi: 17.14 |
| Dueller pr. 90 | 11.89 | Bedste registrerede værdi: 34.29 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 25.0% |
| Vundne dueller | 53.8% | Bedste registrerede værdi: 62.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 73.2 | Ikke relevant |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 63.5 | Ikke relevant |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | Ikke tilgængelig |
| Score for kreativ indflydelse | 92.1 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv aktivitet | 94.2 | Ikke tilgængelig |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke tilgængelig |
| Score for boldsikkerhed | 96.4 | Ikke tilgængelig |
| Score for offensiv trussel | 84.4 | Ikke tilgængelig |
| Spillestil | Kombinerende angriber | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)