Defensiv midtbanespiller
Impact Score
63.7/ 100
- Kampe
- 11
- Minutter
- 799
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 83.3
- Spillestil
- Boldbesiddende midtbanespiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
63.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
69.5/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Rasmus Falk | 02Joe Hodge |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 63.7 | Bedste registrerede værdi: 69.5 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 10 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 799 | Bedste registrerede værdi: 834 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | 0 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.90 | Bedste registrerede værdi: 6.93 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 0.79 | Bedste registrerede værdi: 0.97 |
| Skud på mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.01 | 0.54 |
| Andel afslutninger på mål | Ikke tilgængelig | 22.2% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 69.2% | 35.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.6 | 33.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.2 | 31.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 71.30 | 66.80 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 65.33 | 59.78 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 10.25 | 9.71 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.51 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.46 | Bedste registrerede værdi: 1.51 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 91.6% | 89.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 37.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 95.8 | 89.5 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 71.2 | Bedste registrerede værdi: 91.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 85.61 | 85.47 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 9.69 | 12.09 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 85.1 | 70.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.14 | Bedste registrerede værdi: 2.91 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.46 | 1.30 |
| Clearinger pr. 90 | 0.68 | Bedste registrerede værdi: 1.73 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.52 | Bedste registrerede værdi: 5.72 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.22 |
| Dueller pr. 90 | 8.79 | Bedste registrerede værdi: 9.71 |
| Andel succesfulde tacklinger | 66.7% | Bedste registrerede værdi: 81.5% |
| Vundne dueller | 42.3% | Bedste registrerede værdi: 47.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 49.1 | Bedste registrerede værdi: 59.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 25.5 | Bedste registrerede værdi: 47.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 71.7 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 66.1 | Bedste registrerede værdi: 91.7 |
| Score for defensiv pålidelighed | 2.6 | Bedste registrerede værdi: 72.5 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 83.3 | 79.6 |
| Score for offensiv trussel | Ikke offentliggjort | 70.8 |
| Spillestil | Boldbesiddende midtbanespiller | Boldbesiddende midtbanespiller |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)