Kant
Impact Score
66.4/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 79.0
- Spillestil
- Direkte kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
66.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
39.7/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Sami Jalal | 02M. Sjølstad |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 66.4 | 39.7 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 9 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 899 | 748 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.92 | 6.63 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.90 | 0.72 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.70 | 0.12 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.80 | 1.44 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 36.8% | 16.7% |
| Andel succesfulde driblinger | 43.9% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.2 | 2.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 64.0 | 51.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.20 | 0.12 |
| Afleveringer pr. 90 | 27.33 | Bedste registrerede værdi: 29.24 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 23.13 | 22.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 2.41 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 1.56 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 1.56 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 84.6% | 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 37.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 55.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 41.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 52.06 | 49.33 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 13.52 | 14.32 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 76.6 | 57.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.70 | 1.20 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 1.00 | Bedste registrerede værdi: 1.20 |
| Clearinger pr. 90 | 1.10 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.51 | 4.21 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.12 | 8.30 |
| Vundne dueller | 48.2% | Bedste registrerede værdi: 49.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.3 | 69.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.3 | 43.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Ikke offentliggjort | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 67.3 | 28.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 79.0 | 75.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 71.2 | Bedste registrerede værdi: 78.9 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 67.4 | 19.6 |
| Spillestil | Direkte kant | Ingen tydelig spillestil |
96 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)