Kant
Impact Score
66.4/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 79.0
- Spillestil
- Direkte kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
66.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
41.3/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Sami Jalal | 02Owen Eames |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 66.4 | 41.3 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 8 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 899 | 648 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.92 | Bedste registrerede værdi: 6.94 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 3 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.14 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.90 | Bedste registrerede værdi: 2.50 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.70 | 0.69 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.80 | Bedste registrerede værdi: 1.94 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 36.8% | 27.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 43.9% | Bedste registrerede værdi: 73.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.2 | 35.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 64.0 | 57.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.20 | Bedste registrerede værdi: 0.28 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 27.33 | 19.03 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 23.13 | 15.14 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 1.53 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 0.83 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.30 | 0.83 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 84.6% | 79.6% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 37.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 34.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 52.06 | 33.75 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.52 | Bedste registrerede værdi: 8.33 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 76.6 | 59.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.70 | 1.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.56 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.10 | 0.69 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.51 | 3.75 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.12 | 7.64 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 54.5% |
| Vundne dueller | 48.2% | Bedste registrerede værdi: 50.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.3 | 47.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.3 | 26.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Ikke offentliggjort | 13.6 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 67.3 | 13.6 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 79.0 | 43.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
| Score for boldsikkerhed | 71.2 | Bedste registrerede værdi: 91.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 67.4 | 10.0 |
| Spillestil | Direkte kant | Ingen tydelig spillestil |
74 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)