Defensiv midtbanespiller
Impact Score
37.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 660
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 86.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
37.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
34.0/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Sefer Emini | 02Tobias Lauritsen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 37.5 | 34.0 |
| Kampe | 10 | Bedste registrerede værdi: 15 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 660 | Bedste registrerede værdi: 922 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.77 | 6.58 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | 1.09 | Bedste registrerede værdi: 1.37 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.20 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.82 | 0.59 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 14.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.8 | 31.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.4 | 43.6 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | 36.82 | Bedste registrerede værdi: 37.87 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 26.18 | Bedste registrerede værdi: 29.67 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.91 | 6.25 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 | 0.98 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.50 | 0.88 |
| Afleveringspræcision | 71.1% | Bedste registrerede værdi: 78.3% |
| Præcision i lange afleveringer | 36.5% | Bedste registrerede værdi: 45.6% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 30.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.2 | 48.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.14 | Bedste registrerede værdi: 52.03 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.45 | Bedste registrerede værdi: 12.10 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 8.9 | Bedste registrerede værdi: 27.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.91 | Bedste registrerede værdi: 2.25 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.23 | 0.59 |
| Clearinger pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 0.88 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.73 | Bedste registrerede værdi: 5.76 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.20 |
| Dueller pr. 90 | 6.14 | Bedste registrerede værdi: 9.18 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.3% | 46.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.5 | 30.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.3 | 32.8 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 80.4 | 38.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 39.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 55.9 |
| Score for boldsikkerhed | 9.3 | Bedste registrerede værdi: 15.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 86.4 | 31.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Box-to-box-midtbanespiller |
91 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)