Defensiv midtbanespiller
Impact Score
37.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 10
- Minutter
- 659
- Stærkeste kategori
- Score for offensiv trussel 86.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
37.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
48.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Sefer Emini | 02Tómas Bent Magnússon |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 48.7 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 10 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 5 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 659 | 493 |
| Mål | 0 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.77 | 6.70 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.09 | 0.91 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.27 | 0.18 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.82 | 0.73 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 25.0% | 20.0% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 60.0% | 36.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.8 | 24.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 53.4 | Bedste registrerede værdi: 54.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.27 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 36.87 | Bedste registrerede værdi: 44.18 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 26.22 | Bedste registrerede værdi: 33.59 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.92 | 6.94 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.50 | Bedste registrerede værdi: 1.83 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.50 | Bedste registrerede værdi: 1.83 |
| Afleveringspræcision | 71.1% | Bedste registrerede værdi: 76.0% |
| Præcision i lange afleveringer | 36.5% | Bedste registrerede værdi: 46.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 29.2 | Bedste registrerede værdi: 31.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 73.2 | Bedste registrerede værdi: 94.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.21 | Bedste registrerede værdi: 59.51 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.48 | Bedste registrerede værdi: 14.42 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 8.9 | Bedste registrerede værdi: 20.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.91 | 1.83 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.23 | 0.91 |
| Clearinger pr. 90 | 0.82 | Bedste registrerede værdi: 1.83 |
| Bolderobringer pr. 90 | 5.74 | Bedste registrerede værdi: 6.21 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.18 |
| Dueller pr. 90 | 6.15 | Bedste registrerede værdi: 13.69 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.3% | 50.7% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 45.5 | Bedste registrerede værdi: 54.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 39.3 | Bedste registrerede værdi: 59.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 56.0% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 80.4 | Bedste registrerede værdi: 97.1 |
| Score for defensiv aktivitet | 37.5 | Bedste registrerede værdi: 45.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 52.5 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 9.3 | 5.6 |
| Score for offensiv trussel | 86.4 | Bedste registrerede værdi: 87.5 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ midtbanespiller |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)