Angriber
Impact Score
32.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 12
- Minutter
- 570
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 59.6
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
32.7/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
51.9/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Stanley Iheanacho | 02Noah Ganaus |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 32.7 | Bedste registrerede værdi: 51.9 |
| Kampe | 12 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Spillede minutter | 570 | Bedste registrerede værdi: 1,005 |
| Mål | 3 | Bedste registrerede værdi: 4 |
| Assists | 1 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.73 | Bedste registrerede værdi: 6.89 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.36 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.68 | 2.33 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.79 | Bedste registrerede værdi: 1.16 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.99 |
| Andel afslutninger på mål | 29.4% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.4 | Bedste registrerede værdi: 54.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 18.1 | Bedste registrerede værdi: 49.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.16 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 10.89 | Bedste registrerede værdi: 17.37 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 8.05 | Bedste registrerede værdi: 13.52 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 1.11 | Bedste registrerede værdi: 1.16 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.47 | Bedste registrerede værdi: 1.61 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 1.61 |
| Afleveringspræcision | 73.9% | Bedste registrerede værdi: 77.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Ikke tilgængelig | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 27.6 | Bedste registrerede værdi: 59.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 23.4 | Bedste registrerede værdi: 53.6 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 29.21 | Bedste registrerede værdi: 33.94 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 11.53 | Bedste registrerede værdi: 9.76 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 35.3 | Bedste registrerede værdi: 69.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.89 | 0.72 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.36 |
| Clearinger pr. 90 | 0.32 | Bedste registrerede værdi: 0.81 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.84 | 2.15 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.68 | 9.76 |
| Vundne dueller | 40.5% | Bedste registrerede værdi: 44.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.5 | 50.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 36.5 | 28.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 53.1 | Bedste registrerede værdi: 59.4 |
| Score for kreativ indflydelse | 2.6 | Bedste registrerede værdi: 39.5 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 40.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Ikke offentliggjort | 75.0 |
| Score for offensiv trussel | 3.1 | Bedste registrerede værdi: 40.6 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Kreativ angriber |
65 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)