Kant
Impact Score
55.7/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 958
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 90.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
64.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Topi Keskinen | 02Min-su Kim |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 55.7 | Bedste registrerede værdi: 64.4 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 10 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 958 | 650 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 5 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 7.01 | Bedste registrerede værdi: 7.10 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.09 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | 2.91 | Bedste registrerede værdi: 4.02 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.03 | Bedste registrerede værdi: 1.38 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.97 | Bedste registrerede værdi: 2.22 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 35.5% | 34.5% |
| Andel succesfulde driblinger | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 54.8 | Bedste registrerede værdi: 65.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 43.0 | Bedste registrerede værdi: 63.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.47 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 24.61 | Bedste registrerede værdi: 28.52 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 18.98 | Bedste registrerede værdi: 23.82 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 2.44 | Bedste registrerede værdi: 2.63 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 2.25 | Bedste registrerede værdi: 2.63 |
| Skabte chancer pr. 90 | 2.25 | Bedste registrerede værdi: 2.49 |
| Afleveringspræcision | 77.1% | Bedste registrerede værdi: 83.5% |
| Præcision i lange afleveringer | 41.7% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.4 | 45.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 84.6 | Bedste registrerede værdi: 87.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 48.29 | Bedste registrerede værdi: 52.89 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.25 | Bedste registrerede værdi: 14.40 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 44.3 | Bedste registrerede værdi: 54.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.32 | 1.11 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.09 | Bedste registrerede værdi: 0.69 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.14 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.51 | 4.43 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.65 | 10.94 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 75.0% |
| Vundne dueller | 36.3% | Bedste registrerede værdi: 44.3% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 32.6 | Bedste registrerede værdi: 47.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 34.4 | Bedste registrerede værdi: 41.7 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 13.6 | Ikke offentliggjort |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 90.4 | 78.6 |
| Score for defensiv aktivitet | 27.4 | Bedste registrerede værdi: 38.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 21.2 | Bedste registrerede værdi: 25.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 76.1 | 75.0 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)