Kant
Impact Score
55.7/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 958
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 90.4
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Kant
Impact Score
51.6/ 100
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Topi Keskinen | 02Norman Campbell |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 51.6 |
| Kampe | 13 | Bedste registrerede værdi: 16 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 10 | 8 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 958 | 777 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 5 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.01 | 6.78 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.09 | Bedste registrerede værdi: 0.23 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.91 | 2.32 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.03 | Bedste registrerede værdi: 1.04 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.97 | Bedste registrerede værdi: 2.08 |
| Andel afslutninger på mål | 35.5% | Bedste registrerede værdi: 45.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 42.9% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 54.8 | Bedste registrerede værdi: 61.2 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 43.0 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.23 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 24.61 | 19.34 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 18.98 | 15.52 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.44 | 0.81 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.25 | 1.16 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.25 | 1.16 |
| Afleveringspræcision | 77.1% | Bedste registrerede værdi: 80.2% |
| Præcision i lange afleveringer | 41.7% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 47.4 | 26.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 84.6 | 56.2 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 48.29 | 39.03 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.25 | Bedste registrerede værdi: 13.09 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.3 | 43.8 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.32 | 1.04 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.09 | Bedste registrerede værdi: 0.58 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.47 | 0.35 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.51 | 3.71 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.12 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 11.65 | 10.31 |
| Vundne dueller | 36.3% | Bedste registrerede værdi: 38.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 32.6 | 31.1 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 34.4 | 32.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 13.6 | Bedste registrerede værdi: 68.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 90.4 | 42.3 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 27.4 | 22.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 30.6 |
| Score for boldsikkerhed | 21.2 | Bedste registrerede værdi: 46.1 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 76.1 | 44.6 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
92 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)