Offensiv midtbanespiller
Impact Score
Ikke offentliggjort
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 4
- Minutter
- 199
- Stærkeste kategori
- Ikke offentliggjort
- Spillestil
- For få data
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
Ikke offentliggjort
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
64.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Valdemar Byskov Andreasen | 02Nicklas Røjkjær |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Ikke offentliggjort | 64.0 |
| Kampe | 4 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Kampe fra start | 3 | Bedste registrerede værdi: 6 |
| Spillede minutter | 199 | Bedste registrerede værdi: 577 |
| Mål | 1 | 1 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.27 | 6.98 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.45 | 0.16 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.71 | 2.03 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.78 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.78 |
| Andel afslutninger på mål | 33.3% | Bedste registrerede værdi: 38.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 55.6% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 70.8 | 69.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 62.7 | Bedste registrerede værdi: 63.5 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.90 | 0.31 |
| Afleveringer pr. 90 | 50.20 | Bedste registrerede værdi: 59.58 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 42.96 | Bedste registrerede værdi: 53.66 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 7.69 | 6.71 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 2.26 | Bedste registrerede værdi: 2.34 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.26 | 2.18 |
| Afleveringspræcision | 85.6% | Bedste registrerede værdi: 90.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 70.6% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 95.1 | 68.0 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 84.8 | Bedste registrerede værdi: 89.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 71.91 | Bedste registrerede værdi: 78.46 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 16.73 | Bedste registrerede værdi: 13.10 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 73.5 | 68.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.36 | Bedste registrerede værdi: 2.34 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.78 |
| Clearinger pr. 90 | 0.45 | Bedste registrerede værdi: 0.47 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 6.33 | 4.52 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | Ikke tilgængelig | 0.16 |
| Dueller pr. 90 | 8.59 | Bedste registrerede værdi: 9.67 |
| Andel succesfulde tacklinger | 66.7% | Bedste registrerede værdi: 80.0% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 52.6% | 48.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.9 | 36.2 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 45.0 | Bedste registrerede værdi: 56.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | For få data | 85.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Ikke offentliggjort | 34.6 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 61.1 |
| Score for boldsikkerhed | For få data | 34.6 |
| Score for offensiv trussel | For få data | 92.9 |
| Spillestil | For få data | Kreativ midtbanespiller |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)