Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

FC København

Angriber

Impact Score

61.7/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
10
Minutter
460
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 82.7
Spillestil
Ingen tydelig spillestil

Superliga · 2026/2027

AGF

Angriber

Impact Score

70.9/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
9
Minutter
486
Stærkeste kategori
Score for afslutninger uden straffespark 96.9
Spillestil
Målfokuseret angriber

Superliga · 2026/2027

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Viktor Dadason, Janni Serra
Statistik01Viktor Dadason02Janni Serra

Overblik

Impact Score61.7Bedste registrerede værdi: 70.9
KampeBedste registrerede værdi: 109
Kampe fra start4Bedste registrerede værdi: 5
Spillede minutter460Bedste registrerede værdi: 486
Mål1Bedste registrerede værdi: 5
Assists00
Gennemsnitlig kampbedømmelse6.65Bedste registrerede værdi: 7.14
Gule kort00
Røde kortIkke tilgængeligIkke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 900.20Bedste registrerede værdi: 0.93
Afslutninger pr. 90Bedste registrerede værdi: 3.723.15
Skud på mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.961.30
Succesfulde driblinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.170.74
Andel afslutninger på målBedste registrerede værdi: 52.6%41.2%
Andel succesfulde driblingerBedste registrerede værdi: 66.7%57.1%
Afslutninger sammenlignet med ligaen74.5Bedste registrerede værdi: 77.8
Driblinger sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 64.560.6

Afleveringer & chanceskabelse

Afleveringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 18.5915.93
Præcise afleveringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 12.9112.04
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.371.30
Nøgleafleveringer pr. 901.17Bedste registrerede værdi: 1.67
Skabte chancer pr. 901.17Bedste registrerede værdi: 1.67
Afleveringspræcision69.5%Bedste registrerede værdi: 75.6%
Præcision i lange afleveringerBedste registrerede værdi: 66.7%33.3%
Afleveringer sammenlignet med ligaen46.8Bedste registrerede værdi: 51.9
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen55.8Bedste registrerede værdi: 82.7

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 35.6130.74
Boldtab pr. 90Lavere er bedre12.52Bedste registrerede værdi: 7.96
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen46.8Bedste registrerede værdi: 62.2

Forsvar

Tacklinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.590.37
Clearinger pr. 90Bedste registrerede værdi: 1.170.74
Bolderobringer pr. 90Bedste registrerede værdi: 3.331.30
Dueller pr. 90Bedste registrerede værdi: 12.1311.30
Andel succesfulde tacklingerIkke tilgængelig100.0%
Vundne dueller46.8%Bedste registrerede værdi: 57.4%
Forsvar sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 59.120.1
Dueller sammenlignet med ligaen57.7Bedste registrerede værdi: 64.5

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffespark3.1Bedste registrerede værdi: 96.9
Score for kreativ indflydelseIkke offentliggjort44.7
Score for defensiv aktivitetBedste registrerede værdi: 82.71.9
Score for defensiv pålidelighedIkke offentliggjortIkke offentliggjort
Score for boldsikkerhedIkke offentliggjortIkke offentliggjort
Score for offensiv trussel65.6Bedste registrerede værdi: 71.9
SpillestilIngen tydelig spillestilMålfokuseret angriber

Lighed i spillestil

51 / 100

Spillestil, ikke spillerens kvalitet.

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)