Midterforsvarer
Impact Score
55.7/ 100
- Kampe
- 11
- Minutter
- 910
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 96.7
- Spillestil
- Sikker distributør
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Midterforsvarer
Impact Score
55.7/ 100
Superliga · 2026/2027
Midterforsvarer
Impact Score
48.9/ 100
Premiership · 2025/2026
| Statistik | 01Zan Zaletel | 02Rocky Bushiri |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 48.9 |
| Kampe | 11 | Bedste registrerede værdi: 26 |
| Kampe fra start | 10 | Bedste registrerede værdi: 24 |
| Spillede minutter | 910 | Bedste registrerede værdi: 2,178 |
| Mål | 0 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.00 | 6.86 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 1 | 6 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.12 |
| Afslutninger pr. 90 | 0.49 | Bedste registrerede værdi: 0.54 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.21 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.20 | 0.12 |
| Andel afslutninger på mål | 20.0% | Bedste registrerede værdi: 38.5% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 100.0% | 75.0% |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 74.37 | 48.35 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 69.73 | 44.01 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.96 | 2.64 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.49 | 0.21 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.49 | 0.17 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 93.8% | 91.0% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 67.3% | 39.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 63.0 | 54.2 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.1 | 34.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 87.13 | 62.52 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 5.14 | Bedste registrerede værdi: 5.00 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 86.3 | 77.9 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.09 | 0.95 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.48 | 1.24 |
| Clearinger pr. 90 | 5.84 | Bedste registrerede værdi: 6.86 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 3.56 | 2.85 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.08 |
| Dueller pr. 90 | 4.45 | Bedste registrerede værdi: 7.48 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 68.9% | 63.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 42.2 | 39.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 49.0 | 40.0 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 31.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 39.0 | 19.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | 86.5 | Bedste registrerede værdi: 90.0 |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 96.7 | 91.8 |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Sikker distributør | Sikker distributør |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)