Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.4/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 60.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
37.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Alex Král | 02Anders Hoeg |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 37.4 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 10 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 11 | 7 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 899 | 564 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.75 | 6.66 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.48 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.32 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.96 |
| Andel afslutninger på mål | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Andel succesfulde driblinger | 17.6% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.4 | Bedste registrerede værdi: 53.0 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 18.1 | Bedste registrerede værdi: 65.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.20 | 0.16 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 35.04 | 31.12 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 27.43 | 25.37 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.40 | Bedste registrerede værdi: 5.27 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.80 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.80 |
| Afleveringspræcision | 78.3% | Bedste registrerede værdi: 81.5% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 42.3% | 38.5% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 11.3 | Bedste registrerede værdi: 20.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 41.4 | 35.1 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 51.66 | 48.99 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.01 | Bedste registrerede værdi: 11.01 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 18.5 | Bedste registrerede værdi: 31.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 2.10 | Bedste registrerede værdi: 2.39 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.70 | Bedste registrerede værdi: 1.44 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 0.96 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.20 | Bedste registrerede værdi: 4.31 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.01 | Bedste registrerede værdi: 11.49 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 75.0% | 71.4% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 47.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 33.4 | Bedste registrerede værdi: 45.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.4 | 51.6 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 28.3 | Bedste registrerede værdi: 32.6 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 44.6 | 41.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 60.5 | 29.0 |
| Score for boldsikkerhed | 5.6 | Bedste registrerede værdi: 24.1 |
| Score for offensiv trussel | 4.6 | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)