Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.4/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 899
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv pålidelighed 60.5
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Defensiv midtbanespiller
Impact Score
30.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
32.4/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Alex Král | 02Asker Beck |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 30.4 | Bedste registrerede værdi: 32.4 |
| Kampe | 13 | 13 |
| Kampe fra start | 11 | Bedste registrerede værdi: 12 |
| Spillede minutter | 899 | Bedste registrerede værdi: 1,014 |
| Mål | 1 | Bedste registrerede værdi: 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 2 | 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.75 | Bedste registrerede værdi: 6.98 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.10 | Bedste registrerede værdi: 0.27 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.20 | Bedste registrerede værdi: 2.04 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.62 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.30 | Bedste registrerede værdi: 0.98 |
| Andel afslutninger på mål | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 30.4% |
| Andel succesfulde driblinger | 17.6% | Bedste registrerede værdi: 44.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.4 | Bedste registrerede værdi: 65.3 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 18.1 | Bedste registrerede værdi: 37.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.20 | 0.09 |
| Afleveringer pr. 90 | 35.04 | Bedste registrerede værdi: 38.17 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 27.43 | Bedste registrerede værdi: 32.13 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 3.40 | Bedste registrerede værdi: 4.26 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 0.80 | Bedste registrerede værdi: 1.24 |
| Skabte chancer pr. 90 | 0.80 | Bedste registrerede værdi: 1.24 |
| Afleveringspræcision | 78.3% | Bedste registrerede værdi: 84.2% |
| Præcision i lange afleveringer | 42.3% | Bedste registrerede værdi: 68.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 11.3 | Bedste registrerede værdi: 21.8 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 41.4 | Bedste registrerede værdi: 51.9 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.66 | Bedste registrerede værdi: 55.21 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 13.01 | Bedste registrerede værdi: 12.16 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 18.5 | Bedste registrerede værdi: 34.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.10 | 2.04 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.70 | 0.53 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.20 | 1.15 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 4.20 | 3.55 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.20 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.01 | 8.70 |
| Andel succesfulde tacklinger | Bedste registrerede værdi: 75.0% | 52.6% |
| Vundne dueller | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 51.0% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 33.4 | 25.0 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 53.4 | 35.2 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 25.0 |
| Score for kreativ indflydelse | 28.3 | Bedste registrerede værdi: 35.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 44.6 | 19.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Bedste registrerede værdi: 60.5 | 16.7 |
| Score for boldsikkerhed | 5.6 | Bedste registrerede værdi: 19.2 |
| Score for offensiv trussel | 4.6 | Bedste registrerede værdi: 35.7 |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Ingen tydelig spillestil |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)