Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 11
- Minutter
- 676
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 84.4
- Spillestil
- Kreativ angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
59.9/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
Ikke offentliggjort
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Alexander Lind | 02Patrick Mortensen |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 59.9 | Ikke offentliggjort |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 11 | 8 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 2 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 676 | 295 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 4 | 1 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 7.00 | 6.62 |
| Gule kort | 4 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.53 | 0.31 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.40 | Bedste registrerede værdi: 3.66 |
| Skud på mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.93 | 0.31 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 1.20 | Ikke tilgængelig |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 38.9% | 8.3% |
| Andel succesfulde driblinger | 56.3% | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 49.3 | 32.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 81.5 | 51.9 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.13 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.78 | 15.86 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 12.25 | Bedste registrerede værdi: 12.51 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.86 | 0.61 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.31 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.40 | 0.31 |
| Afleveringspræcision | 73.0% | Bedste registrerede værdi: 78.8% |
| Præcision i lange afleveringer | 40.0% | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 54.5 | 49.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 71.3 | 5.8 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 38.61 | 28.07 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 12.51 | Bedste registrerede værdi: 5.19 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 51.9 | Bedste registrerede værdi: 62.2 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.80 | 0.31 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.13 | Bedste registrerede værdi: 0.61 |
| Clearinger pr. 90 | 2.26 | Bedste registrerede værdi: 3.05 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.26 | 0.61 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.27 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 14.51 | 10.07 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | 100.0% |
| Vundne dueller | 45.0% | Bedste registrerede værdi: 57.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 44.3 | Bedste registrerede værdi: 48.3 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 63.9 | Bedste registrerede værdi: 68.0 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | Ikke tilgængelig | 66.7% |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 84.4 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 81.6 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 32.7 | For få data |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 25.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 78.1 | For få data |
| Spillestil | Kreativ angriber | For få data |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)