Back
Impact Score
42.4/ 100
- Kampe
- 9
- Minutter
- 809
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 62.1
- Spillestil
- Ingen tydelig spillestil
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Back
Impact Score
42.4/ 100
Superliga · 2026/2027
Back
Impact Score
37.6/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Alexander Munksgaard | 02Joshua Rawlins |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 42.4 | 37.6 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Kampe fra start | 9 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 809 | Bedste registrerede værdi: 881 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.78 | 6.74 |
| Gule kort | 2 | Bedste registrerede værdi: 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.33 | 0.10 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.22 | 0.10 |
| Andel afslutninger på mål | 33.3% | Ikke tilgængelig |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 66.7% | 33.3% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 27.6 | 1.7 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 49.4 | 26.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 30.70 | Bedste registrerede værdi: 33.81 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 25.48 | 24.93 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 4.56 | Bedste registrerede værdi: 5.52 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.89 | 0.72 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.89 | 0.72 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 83.0% | 73.7% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 44.4% | 27.9% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 38.7 | 26.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 31.4 | Bedste registrerede værdi: 34.7 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 51.40 | Bedste registrerede værdi: 57.41 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 12.01 | 13.59 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.5 | 38.4 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 1.34 | Bedste registrerede værdi: 1.53 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.45 | 1.12 |
| Clearinger pr. 90 | 2.78 | Bedste registrerede værdi: 4.29 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.78 | Bedste registrerede værdi: 3.37 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 5.23 | 4.80 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 71.4% |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 68.1% | 63.8% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 40.8 | Bedste registrerede værdi: 48.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 52.9 | 45.1 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 18.3 | 18.0 |
| Score for defensiv aktivitet | 19.7 | Bedste registrerede værdi: 26.4 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | 80.6 |
| Score for boldsikkerhed | 62.1 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | For få data | For få data |
| Spillestil | Ingen tydelig spillestil | Defensiv back |
100 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)