Angriber
Impact Score
54.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 8
- Minutter
- 484
- Stærkeste kategori
- Score for kreativ indflydelse 86.8
- Spillestil
- Luftstærk angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
54.5/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
54.4/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2025/2026
| Statistik | 01Andreas Cornelius | 02Michael Gregoritsch |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 54.5 | 54.4 |
| Kampe | 8 | Bedste registrerede værdi: 11 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 7 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 484 | 370 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.97 | 6.75 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.37 | Bedste registrerede værdi: 0.49 |
| Afslutninger pr. 90 | 2.79 | Bedste registrerede værdi: 2.92 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.74 | Bedste registrerede værdi: 0.97 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.19 | Bedste registrerede værdi: 0.24 |
| Andel afslutninger på mål | 26.7% | Bedste registrerede værdi: 33.3% |
| Andel succesfulde driblinger | Bedste registrerede værdi: 50.0% | 25.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 37.9 | Bedste registrerede værdi: 61.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 27.9 | 14.8 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.24 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 25.48 | 18.73 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 16.92 | 12.89 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.05 | 1.46 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.23 | 1.46 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.23 | 1.46 |
| Afleveringspræcision | 66.4% | Bedste registrerede værdi: 68.8% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 57.1% | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 59.6 | 35.3 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 90.4 | 80.0 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 40.17 | 36.00 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | 14.69 | Bedste registrerede værdi: 10.95 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 43.0 | Bedste registrerede værdi: 46.1 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.74 | Bedste registrerede værdi: 0.97 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.73 |
| Clearinger pr. 90 | 0.56 | Bedste registrerede værdi: 2.43 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.42 | Bedste registrerede værdi: 2.92 |
| Dueller pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.20 | 11.92 |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 53.5% | 42.9% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 44.2 | Bedste registrerede værdi: 74.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 67.8 | 47.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 62.8% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 40.6 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 86.8 | 80.3 |
| Score for defensiv aktivitet | 36.5 | Bedste registrerede værdi: 96.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 10.7 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 28.1 | For få data |
| Spillestil | Luftstærk angriber | Ingen tydelig spillestil |
89 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)