Spillere sammenlignet i sæsonen

Sammenlign spillere

2 / 4 spillere

Sønderjyske Fodbold

Midterforsvarer

Impact Score

42.3/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
6
Minutter
415
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 59.0
Spillestil
Luftstærk forsvarer

Superliga · 2026/2027

Odense BK

Midterforsvarer

Impact Score

45.5/ 100

Tidligt sæsonestimat

Kampe
7
Minutter
477
Stærkeste kategori
Score for defensiv aktivitet 93.0
Spillestil
Defensiv stopper

Superliga · 2026/2027

Sæsonsammenligning

Bedste registrerede værdi
Sæsonsammenligning af Brynjar Ingi Bjarnason, Julian Pauli
Statistik01Brynjar Ingi Bjarnason02Julian Pauli

Overblik

Impact Score42.3Bedste registrerede værdi: 45.5
Kampe6Bedste registrerede værdi: 7
Kampe fra start5Bedste registrerede værdi: 6
Spillede minutter415Bedste registrerede værdi: 477
Mål11
Assists00
Gennemsnitlig kampbedømmelse6.44Bedste registrerede værdi: 6.69
Gule kortBedste registrerede værdi: 01
Røde kort1Ikke tilgængelig

Angreb

Mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.220.19
Afslutninger pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.220.19
Skud på mål pr. 90Bedste registrerede værdi: 0.220.19
Succesfulde driblinger pr. 90Ikke tilgængelig0.38
Andel afslutninger på mål100.0%100.0%
Andel succesfulde driblingerIkke tilgængelig66.7%

Afleveringer & chanceskabelse

Afleveringer pr. 9050.53Bedste registrerede værdi: 56.42
Præcise afleveringer pr. 9041.20Bedste registrerede værdi: 46.60
Afleveringer i sidste tredjedel pr. 907.16Bedste registrerede værdi: 7.17
Nøgleafleveringer pr. 900.22Ikke tilgængelig
Skabte chancer pr. 900.22Ikke tilgængelig
Afleveringspræcision81.5%Bedste registrerede værdi: 82.6%
Præcision i lange afleveringerBedste registrerede værdi: 35.0%17.1%
Afleveringer sammenlignet med ligaen17.0Bedste registrerede værdi: 28.3
Chanceskabelse sammenlignet med ligaen19.8Ikke relevant

Boldsikkerhed

Boldberøringer pr. 9063.33Bedste registrerede værdi: 72.08
Boldtab pr. 90Lavere er bedreBedste registrerede værdi: 10.1911.32
Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen14.3Bedste registrerede værdi: 22.3

Forsvar

Tacklinger pr. 901.73Bedste registrerede værdi: 1.89
Opsnappede bolde pr. 901.73Bedste registrerede værdi: 1.89
Clearinger pr. 905.86Bedste registrerede værdi: 6.23
Bolderobringer pr. 901.08Bedste registrerede værdi: 4.34
Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedreIkke tilgængelig0.19
Dueller pr. 907.16Bedste registrerede værdi: 8.68
Andel succesfulde tacklingerIkke tilgængelig80.0%
Vundne duellerBedste registrerede værdi: 63.6%52.2%
Forsvar sammenlignet med ligaen55.0Bedste registrerede værdi: 70.0
Dueller sammenlignet med ligaenBedste registrerede værdi: 66.542.2

Luftdueller

Andel vundne luftduellerBedste registrerede værdi: 81.3%47.1%

Spillestil / kategoriscorer

Score for afslutninger uden straffesparkFor få dataFor få data
Score for kreativ indflydelseIkke offentliggjortIkke offentliggjort
Score for defensiv aktivitet59.0Bedste registrerede værdi: 93.0
Score for defensiv pålidelighedIkke offentliggjort67.3
Score for boldsikkerhed14.4Bedste registrerede værdi: 16.7
Score for offensiv trusselFor få dataFor få data
SpillestilLuftstærk forsvarerDefensiv stopper

Lighed i spillestil

96 / 100

Spillestil, ikke spillerens kvalitet.

Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.

Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.

Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.

Metoden bag scorerne (på engelsk)