Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
- Kampe
- 12
- Minutter
- 814
- Stærkeste kategori
- Score for defensiv aktivitet 90.6
- Spillestil
- Kreativ kantspiller
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
47.9/ 100
Superliga · 2026/2027
Central midtbanespiller
Impact Score
47.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Callum McCowatt | 02Lyall Cameron |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 47.9 | 47.0 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 12 | 6 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 9 | 6 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 814 | 461 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 3 | 2 |
| Assists | 2 | 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | 6.97 | Bedste registrerede værdi: 7.37 |
| Gule kort | 3 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.65 | 2.34 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.55 | Bedste registrerede værdi: 1.17 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.88 | Bedste registrerede værdi: 1.56 |
| Andel afslutninger på mål | 20.8% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 61.5% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 41.2 | Bedste registrerede værdi: 87.9 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 32.4 | Bedste registrerede værdi: 69.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.22 | Bedste registrerede værdi: 0.39 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 42.35 | 40.61 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 32.95 | 31.82 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | 5.31 | Bedste registrerede værdi: 7.42 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 3.12 |
| Skabte chancer pr. 90 | 1.44 | Bedste registrerede værdi: 3.12 |
| Afleveringspræcision | 77.8% | Bedste registrerede værdi: 78.4% |
| Præcision i lange afleveringer | Bedste registrerede værdi: 46.0% | 40.9% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 48.0 | 34.6 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | 63.0 | Bedste registrerede værdi: 89.5 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 60.81 | Bedste registrerede værdi: 65.79 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 16.36 | 19.13 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 44.1 | 34.6 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.44 | 0.98 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.88 | 0.39 |
| Clearinger pr. 90 | 1.11 | Bedste registrerede værdi: 1.76 |
| Bolderobringer pr. 90 | 4.64 | Bedste registrerede værdi: 5.27 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.11 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 10.50 | Bedste registrerede værdi: 10.54 |
| Andel succesfulde tacklinger | 72.7% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 44.4% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 65.9 | 38.5 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 39.5 | 38.5 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 40.9 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 65.6 | Bedste registrerede værdi: 92.9 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 90.6 | 46.0 |
| Score for defensiv pålidelighed | 50.0 | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 38.2 | 20.5 |
| Score for offensiv trussel | 36.7 | Bedste registrerede værdi: 89.3 |
| Spillestil | Kreativ kantspiller | Kreativ midtbanespiller |
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)