Kant
Impact Score
50.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
- Kampe
- 9
- Minutter
- 571
- Stærkeste kategori
- Score for boldsikkerhed 86.5
- Spillestil
- Kreativ kant
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Kant
Impact Score
50.0/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
Offensiv midtbanespiller
Impact Score
32.0/ 100
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Christian Gammelgaard | 02Lucas Riisgaard |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 50.0 | 32.0 |
| Kampe | 9 | Bedste registrerede værdi: 13 |
| Kampe fra start | 7 | Bedste registrerede værdi: 10 |
| Spillede minutter | 571 | Bedste registrerede værdi: 881 |
| Mål | 2 | 2 |
| Assists | 0 | Bedste registrerede værdi: 1 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.88 | 6.77 |
| Gule kort | 1 | 1 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.32 | 0.20 |
| Afslutninger pr. 90 | 1.42 | Bedste registrerede værdi: 1.63 |
| Skud på mål pr. 90 | 0.63 | Bedste registrerede værdi: 0.72 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 1.43 |
| Andel afslutninger på mål | Bedste registrerede værdi: 44.4% | 43.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 25.0% | Bedste registrerede værdi: 42.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.1 | 42.1 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 2.7 | Bedste registrerede værdi: 36.3 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | Ikke tilgængelig | 0.10 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 25.38 | 20.84 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 21.44 | 16.45 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.89 | 1.12 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 1.12 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.36 | 1.12 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 84.5% | 78.9% |
| Præcision i lange afleveringer | 50.0% | Bedste registrerede værdi: 66.7% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 55.7 | 16.7 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 91.9 | 28.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 44.61 | 38.92 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 13.24 | 13.79 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 66.2 | 36.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.79 | Bedste registrerede værdi: 0.92 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.16 | Bedste registrerede værdi: 0.20 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.79 | 0.41 |
| Bolderobringer pr. 90 | 2.05 | Bedste registrerede værdi: 2.86 |
| Dueller pr. 90 | 5.67 | Bedste registrerede værdi: 8.68 |
| Andel succesfulde tacklinger | Ikke tilgængelig | 77.8% |
| Vundne dueller | 30.6% | Bedste registrerede værdi: 41.2% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 14.0 | Bedste registrerede værdi: 14.8 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 3.1 | Bedste registrerede værdi: 47.9 |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | For få data | 50.0 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 71.2 | 21.9 |
| Score for defensiv aktivitet | 1.6 | Bedste registrerede værdi: 3.1 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 86.5 | 20.6 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 37.0 | 23.3 |
| Spillestil | Kreativ kant | Ingen tydelig spillestil |
79 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)