Angriber
Impact Score
40.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,076
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 71.9
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
40.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
47.8/ 100
Tidligt sæsonestimat
Superliga · 2026/2027
| Statistik | 01Dorian Hanza | 02Jacob Brøchner Ambæk |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | 40.3 | Bedste registrerede værdi: 47.8 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 9 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 4 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,076 | 414 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 6 | 3 |
| Assists | Bedste registrerede værdi: 1 | 0 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.99 | 6.79 |
| Gule kort | 0 | 0 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | 0.50 | Bedste registrerede værdi: 0.65 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.76 | 2.17 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.09 | Bedste registrerede værdi: 1.30 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.65 |
| Andel afslutninger på mål | 39.4% | Bedste registrerede værdi: 60.0% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 50.0% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | 56.9 | Bedste registrerede værdi: 74.8 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 21.3 | Bedste registrerede værdi: 39.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Afleveringer pr. 90 | 13.05 | Bedste registrerede værdi: 15.22 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | 9.62 | Bedste registrerede værdi: 11.74 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.42 | 0.43 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.92 | 0.43 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.92 | 0.43 |
| Afleveringspræcision | 73.7% | Bedste registrerede værdi: 77.1% |
| Præcision i lange afleveringer | Ikke tilgængelig | 60.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | 37.8 | Bedste registrerede værdi: 40.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 33.2 | 17.3 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | 26.43 | Bedste registrerede værdi: 30.43 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.78 | 9.35 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | 45.5 | Bedste registrerede værdi: 58.3 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | 0.59 | Bedste registrerede værdi: 1.96 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | 0.33 | Ikke tilgængelig |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.65 |
| Bolderobringer pr. 90 | 1.51 | Bedste registrerede værdi: 1.96 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.37 | Bedste registrerede værdi: 10.43 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | 32.1% | Bedste registrerede værdi: 39.6% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | 49.6 | Bedste registrerede værdi: 51.9 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | 22.1 | Bedste registrerede værdi: 28.9 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 38.3% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | 71.9 | For få data |
| Score for kreativ indflydelse | 18.4 | Ikke offentliggjort |
| Score for defensiv aktivitet | 21.2 | Bedste registrerede værdi: 71.2 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | 46.4 | Ikke offentliggjort |
| Score for offensiv trussel | 21.9 | For få data |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Målfokuseret angriber |
92 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)