Angriber
Impact Score
40.3/ 100
- Kampe
- 13
- Minutter
- 1,076
- Stærkeste kategori
- Score for afslutninger uden straffespark 71.9
- Spillestil
- Målfokuseret angriber
Superliga · 2026/2027
Spillere sammenlignet i sæsonen
Angriber
Impact Score
40.3/ 100
Superliga · 2026/2027
Angriber
Impact Score
35.9/ 100
Premiership · 2026/2027
| Statistik | 01Dorian Hanza | 02Joe Hugill |
|---|---|---|
Overblik | ||
| Impact Score | Bedste registrerede værdi: 40.3 | 35.9 |
| Kampe | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Kampe fra start | Bedste registrerede værdi: 13 | 12 |
| Spillede minutter | Bedste registrerede værdi: 1,076 | 1,066 |
| Mål | Bedste registrerede værdi: 6 | 2 |
| Assists | 1 | Bedste registrerede værdi: 2 |
| Gennemsnitlig kampbedømmelse | Bedste registrerede værdi: 6.99 | 6.71 |
| Gule kort | Bedste registrerede værdi: 0 | 2 |
| Røde kort | Ikke tilgængelig | Ikke tilgængelig |
Angreb | ||
| Mål pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.50 | 0.25 |
| Afslutninger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 2.76 | 2.20 |
| Skud på mål pr. 90 | 1.09 | Bedste registrerede værdi: 1.18 |
| Succesfulde driblinger pr. 90 | 0.33 | Bedste registrerede værdi: 0.34 |
| Andel afslutninger på mål | 39.4% | Bedste registrerede værdi: 53.8% |
| Andel succesfulde driblinger | 40.0% | Bedste registrerede værdi: 44.4% |
| Afslutninger sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 56.9 | 50.4 |
| Driblinger sammenlignet med ligaen | 21.3 | Bedste registrerede værdi: 42.1 |
Afleveringer & chanceskabelse | ||
| Assists pr. 90 | 0.08 | Bedste registrerede værdi: 0.17 |
| Afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 13.05 | 11.82 |
| Præcise afleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 9.62 | 8.02 |
| Afleveringer i sidste tredjedel pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.42 | 0.76 |
| Nøgleafleveringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.92 | 0.84 |
| Skabte chancer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.92 | 0.84 |
| Afleveringspræcision | Bedste registrerede værdi: 73.7% | 67.9% |
| Præcision i lange afleveringer | Ikke tilgængelig | 50.0% |
| Afleveringer sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 37.8 | 22.4 |
| Chanceskabelse sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 33.2 | 22.4 |
Boldsikkerhed | ||
| Boldberøringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 26.43 | 25.16 |
| Boldtab pr. 90Lavere er bedre | Bedste registrerede værdi: 8.78 | 9.54 |
| Boldsikkerhed sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 45.5 | 42.0 |
Forsvar | ||
| Tacklinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.59 | 0.42 |
| Opsnappede bolde pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 0.33 | 0.25 |
| Clearinger pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.00 | 0.93 |
| Bolderobringer pr. 90 | Bedste registrerede værdi: 1.51 | 1.18 |
| Fejl der fører til afslutning pr. 90Lavere er bedre | 0.08 | Ikke tilgængelig |
| Dueller pr. 90 | 9.37 | Bedste registrerede værdi: 9.71 |
| Andel succesfulde tacklinger | 100.0% | Ikke tilgængelig |
| Vundne dueller | Bedste registrerede værdi: 32.1% | 23.5% |
| Forsvar sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 49.6 | 23.6 |
| Dueller sammenlignet med ligaen | Bedste registrerede værdi: 22.1 | 20.7 |
Luftdueller | ||
| Andel vundne luftdueller | 38.3% | Ikke tilgængelig |
Spillestil / kategoriscorer | ||
| Score for afslutninger uden straffespark | Bedste registrerede værdi: 71.9 | 23.3 |
| Score for kreativ indflydelse | Bedste registrerede værdi: 18.4 | 10.0 |
| Score for defensiv aktivitet | Bedste registrerede værdi: 21.2 | 1.8 |
| Score for defensiv pålidelighed | Ikke offentliggjort | Ikke offentliggjort |
| Score for boldsikkerhed | Bedste registrerede værdi: 46.4 | 25.0 |
| Score for offensiv trussel | Bedste registrerede værdi: 21.9 | 3.1 |
| Spillestil | Målfokuseret angriber | Ingen tydelig spillestil |
97 / 100
Spillestil, ikke spillerens kvalitet.
Kun færdigspillede kampe. Tal pr. 90 minutter tager højde for spilletiden; flere aktioner betyder ikke altid en bedre præstation.
Impact Score og kategoriscorer følger de gældende regler for offentliggørelse. Ligasammenligningen sammenligner spillere med andre i samme rolle og sæson, så forskellige roller eller ligaer har forskellige sammenligningsgrupper.
Ikke tilgængelig: ingen registreret værdi. For få data: datagrundlaget opfylder ikke kravene. Ikke offentliggjort: scoren vises ikke efter de gældende regler for offentliggørelse.
Metoden bag scorerne (på engelsk)